A new, most powerful charge for electric vehicles has emerged in Europe
A new, most powerful charge for electric vehicles has emerged in Europe

Іспанська нафтогазова компанія Repsol запустила в експлуатацію найпотужнішу зарядну станцію у Європі. Її потужність –  400 кіловат. До цього часу найпотужніші термінали – на 350 кіловат – належали мережі Iontiy, яку будують BMW, Daimler, Ford і Volkswagen.

Нова станція заряджання стала другим за останній рік чарджером, яка була відкрита  на Піренейському півострові за останній рік. Вони обидві належать фірмі Ibil, якою спільно володіють Repsol та державне агентство електроенергетики Basque Energy Board. Інші учасники проекту –  постачальник електрообладнання Ingeteam і виробник трансформаторних підстанцій Ormazabal.

400-кіловатний термінал, який одночасно здатний  приймати чотири електрокара, встановлений на найбільшій сервісній станції Repsol на шосе A-8 у північній провінції Біскайя. Зарядити батареї електрокарів, розрахованих та таку потужність,  можна за 5-10 хвилин (розрахунковий час заряджання акумулятора  об`ємом 40 кіловат-годин з 0 до 80%) – такий показник можна порівняти з часом заправки бензинового чи дизельного авто.

Втім, у світі поки що немає жодного електрокара, який впорався б з такою потужністю. Для прикладу, новий Porsche Taycan приймає 270 кіловат (з 2021 року – 350 кВт); а Tesla Model S Performance – 200 кіловат. 

REVIEW №75 (11.02.2020) Photo report of event 2019
REVIEW №75 (11.02.2020)

Photo report of event 2019

See more