Battery prices have already fallen by 87% compared to 2010 and will continue to decline further
Battery prices have already fallen by 87% compared to 2010 and will continue to decline further

Згідно з останніми даними Bloomberg NEF, до кінця 2019 року один кВт * год ємності акумуляторної батареї буде коштувати в середньому 156 доларів США (140 євро). Це на 87% відсотків менше, ніж у 2010 році. У той час клієнти платили 1 100 доларів США (993 євро) за кВт * год.

Економічна служба Bloomberg NEF представила нову статистику по вартості акумуляторних батарей. Згідно з новими даними, ціни на літій-іонні батареї продовжують знижуватися. У той же час значно зріс ринок. Очікується, що до 2023 року ціна за кВт-год наблизиться до 100 доларів США (90 євро).

У звіті, представленому Bloomberg в Шанхаї, також прогнозується зростання ринку акумуляторних батарей до 2024 року до двох ТВт * год сукупної ємності. До цього часу електромобілі повинні будуть досягти цінового паритету зі звичайними бензиновими автомобілями.

До 2030 року світовий ринок акумуляторів виросте приблизно до 116 мільярдів доларів США (105 мільярдів євро). «Сюди не включені інвестиції в ланцюжок поставок», - говорить Джеймс Фріт з Bloomberg NEF. «Оскільки ціни на акумуляторні осередки і акумуляторні модулі продовжують падати, то клієнти будуть отримувати більшу віддачу за свої гроші».

Чим дешевше стануть акумуляторні батареї, тим більше секторів суспільства та економіки будуть охоплені електрифікацією. Це призведе до того, що будуть потрібні дуже різні акумуляторні батареї з різними характеристиками. Таке більш широке розмаїття продуктів сприятиме подальшому розвитку ринку і залученню нових гравців.

З іншого боку, стандартизація акумуляторів для електромобілів призведе до подальшого зниження виробничих витрат. Аналітики Bloomberg очікують, що електрифікація буде поступово охоплювати всі класи транспортних засобів, від невеликих автомобілів до вантажівок. До 2030 року ціни на батареї можуть впасти до 60 доларів США (54 євро) за кВт * год.

Раніше ЕлектроВісті писали, що австралійські вчені перетворили звичайні промислові полімери в твердотільні електроліти для літієвих батарей. Розробка відкриває шлях до створення більш ємних і безпечних акумуляторів.

REVIEW №77 (21.07.2020) Електрокари Made in Ukraine. Міф чи реальність?
REVIEW №77 (21.07.2020)

Електрокари Made in Ukraine. Міф чи реальність?

See more