Germany is ready to support a new consortium for the production of batteries for electric vehicles
Germany is ready to support a new consortium for the production of batteries for electric vehicles

Європейські держави (Франція, Польща, Італія, Фінляндія, Бельгія, Швеція, Словаччина, Іспанія і Німеччина) обговорили питання про створення другого європейського консорціуму з виробництва акумуляторних елементів, повідомили в міністерстві економіки Німеччини якраз тоді, коли автовиробники готуються до показу нових електромобілів на Франкфуртському автосалоні.

Автомобільна промисловість Європи просуває автомобілі з нульовим рівнем викидів в якості способів дотримання стандартів чистого повітря. Міністерство економіки Німеччини заявило, що виділяє 1 мільярд євро у вигляді субсидій на виробництво екологічно чистих видів транспорту і елементів для них в Німеччині і Європі.

«Німеччині і Європі необхідно розробити і випускати конкурентоспроможні, інноваційні та екологічно стійкі акумуляторні батареї», - заявив міністр економіки Німеччини Петер Альтмайер. Він також зазначив, що до 2030 року Європа зможе покрити близько 30% світового попиту на акумуляторні батареї німецького і європейського виробництва.

За словами представників міністерства, Німеччина веде переговори з Європейською комісією та іншими державами-членами Європейського союзу про завершення двох важливих проектів, що становлять спільний європейський інтерес, і німецькі компанії повинні відігравати провідну роль в обох проектах.

Прес-секретар ЄС відмовилася назвати компанії, які можуть взяти участь, але зазначила, що німецькі компанії відіграють важливу роль в обох виробничих консорціумах.

Volkswagen заявив, що інвестує 900 мільйонів євро в спільне підприємство зі шведською компанією Northvolt AB, щоб побудувати завод з виробництва акумуляторів з річною продуктивністю 16 ГВт⋅ч в Зальцгиттер, Німеччина.

Volkswagen придбав 20% акцій Northvolt, і німецький завод з виробництва акумуляторів повинен почати роботу в 2023 році. У одній тільки Volkswagen Group є попит на 150 ГВт⋅ч з 2025 року в Європі.

VW запустить майже 70 моделей електромобілів в найближчі 10 років і планує випустити близько 22 мільйонів електромобілів в наступному десятилітті в рамках інвестиційного припливу в 30 мільярдів євро до 2023 року.

На ринку акумуляторних елементів для електромобілів в даний час домінують азіатські компанії, зокрема корейська Samsung SDI, LG Chem, SK Innovation, китайська CATL і Svolt, а також Panasonic в Японії.

REVIEW №76 (28.04.2020) Сучасні виклики для автопрому
REVIEW №76 (28.04.2020)

Сучасні виклики для автопрому

See more