Компанія Bugatti, що належить групі Volkswagen, представила гальмівний супорт, надрукований на 3D-принтері. Восьмипоршневий моноблок, виконаний зі сплаву титану, також став найбільшою функціональною деталлю, зробленої по адитивній технології виробництва (пошарового виготовлення тривимірних деталей).
Довжина супорта становить 41 сантиметр, ширина - 21 сантиметр, висота - 13,6 сантиметра. Маса деталі всього 2,9 кілограма, тоді як алюмінієвий аналог важить 4,9 кілограма. Для виготовлення 3D-супорта застосовується сплав, який використовується в аерокосмічній галузі - з нього роблять елементи стійок шасі літаків і ракетних двигунів.
Партнером Bugatti виступає компанія Laser Zentrum Nord. Саме вона володіє найбільшим в світі 3D-принтером, здатним працювати з титаном. Процес друку супорта займає 45 годин. За цей час чотири 400-ватних лазера запекаюсть 2213 шарів титанового порошку і створюють деталь за заздалегідь заданою програмою.
Після цього супорт піддається термообробці, щоб зняти залишкову напругу і забезпечити стійкість до деформації. Далі слід хімічна і механічна обробка, яка триває 11 годин.
Раніше компанія MINI оголосила про те, що буде використовувати 3D-друк для створення персоналізованих декоративних елементів. За допомогою онлайн-конфігуратора власники машин британської марки зможуть створювати дизайн накладок на центральну консоль, пороги і кузов.