Renault electric cars will go on sale in the cities of Ukraine from the second half of 2017
Renault electric cars will go on sale in the cities of Ukraine from the second half of 2017

Офіційний дилер автомобілів Renault в Україні має намір почати продажі електрокарів в трьох містах - Києві, Львові та Одесі, повідомила голова правління «Рено Україна» Яна Міненко.

«На сьогодні у нас є поки три дилерських центри, готових займатися продажем і обслуговуванням електромобілів: це «Кий Авто» в Києві, «Автодім плюс» в Одесі, «Ю.Р.К.» - у Львові», - сказала Міненко на прес-конференції в рамках виставки електротранспорту і гібридів Plug-In Ukraine в п'ятницю в Києві.

Вона повідомила, що в даний час Renault проводить в Україні «технічний тур» за участю менеджера з розвитку бізнесу Renault Сандрін Жодон (Sandrine Jodon) і двох технічних фахівців, які перевірять інфраструктуру зарядних станцій в країні, а також можливості зарядки автомобілів Renault від цих станцій. Крім того, вони перевірять готовність дилерських центрів до продажу та обслуговування авто.

Як очікується, біля кожного з цих дилерських центрів буде відкрито по дві зарядних станції.

Як уточнила Я. Міненко протягом двох-трьох років роботи з електромобілями планується навчити фахівців всіх 30 дилерських центрів Renault в Україні.

В даний час в лінійці електромобілів Renault - Renault Zoe, Kangoo ZE і міні-автомобіль Twizy (квадроцикл), і, як зазначила голова правління, «деякі з них» до кінця року будуть продаватися в Україні.

Згідно прайс-листу, ціна Renault Zoe в Україні стартує з 830,02 тис. грн (версія Life з двигуном 68 кВт), Kangoo ZE - також з 830,02 тис. грн (версія Express з двигуном 44 кВт).

Нагадаємо, зараз в Україні парк електромобілів налічує понад 2 тис. од., Кількість зарядних станцій - близько 600 од. За підсумками 2016 року продажі нових електричних авто в країні виросли до 290 од. зі 114 од. в 2015 році, старих - до 1134 од. з 174 од. А в кінці 2016 року Україна посіла 5-е місце в світі за темпами приросту частки електромобілів щодо загального обсягу продажів автомобілів в країні.

Згідно з озвученими С. Жодон в ході прес-конференції даними, в 2016 році продажі нових електромобілів в світі виросли на 59% до 2015 року - до 460 тис., в тому числі найбільше їх продано в Китаї - 257 тис. з приростом в 2, 4 рази до попереднього року. В Європі продано 102 тис. авто, Японії, - 16 тис.

 

Згідно зі статистикою компанії, сьогодні в Європі кожен четвертий електромобіль - це Renault.

REVIEW №89 (26.02.2026) Electric charge
REVIEW №89 (26.02.2026)

Electric charge

See more