Україна розширила перелік товарів, які заборонені для поставки з РФ, та врегулювала питання транзиту з цієї країни
Україна розширила перелік товарів, які заборонені для поставки з РФ, та врегулювала питання транзиту з цієї країни

Міністерство економічного розвитку і торгівлі оприлюднило список товарів, які 20 січня Кабінет Міністрів України додав до переліку заборонених для поставки з Російської Федерації.

"Відповідна постанова набуде чинності через 10 днів з дня її опублікування. Зазначені обмеження імпорту товарів з РФ будуть діяти до 5 серпня 2016 року або до скасування Російською Федерацією вищевказаної заборони щодо товарів з України", - йдеться в повідомленні відомства.

За інформацію Мінекономрозвитку, це додатково понад 70 тарифних ліній, серед яких: цибуля ріпчаста, чай зелений неферментований в упаковках до 3 кг, готова або консервована риба, ікра осетрових (чорна ікра) та ікра інших риб, білий шоколад, драже та аналогічні їм солодощі у вигляді драже, кондитерські вироби у вигляді гумки або желе, включаючи фруктову пасту (мармелад) у вигляді кондитерських виробів з цукру, шоколадні цукерки, які містять алкоголь, готові продукти харчування, одержані шляхом здуття або смаження зерна (наприклад, кукурудзяні пластівці), зернові культури (крім кукурудзи) у вигляді зерна або пластівців, гранул чи оброблені іншим способом (за винятком борошна, крупки, круп), попередньо проварені або приготовлені іншим способом, хрусткі хлібці, печиво солодке сухе, повністю або частково покрите шоколадом чи іншими виробами, з вмістом какао, печиво сухе з начинкою у вигляді сандвічів, соєвий соус, кетчуп та інші томатні соуси.

Контрзаходи стосовно російських товарів були введені Україною у відповідь на російське ембарго щодо імпорту українських товарів, яке було запроваджено з 1 січня 2016 року.

За попередніми оцінками, прямі втрати українських виробників у вигляді втраченої виручки лише за ембарго - 98 млн. дол. В цілому, за рахунок як ембарго, так і одностороннього скасування умов імпорту в Російську Федерацію в рамках зони вільної торгівлі з СНД, недоотримана виручка українських виробників може сягнути від 420 до 600 млн. дол. Крім того, значні втрати очікуються від обмеження транзиту товарів з території України через територію Росії до Республіки Казахстан.

Наразі ввезення товарів на митну територію Російської Федерації та наступне здійснення транзиту на територію Казахстану можливе лише через територію Республіки Білорусь – тільки в двох пунктах пропуску на білорусько-російському кордоні - по одному для залізничних (Смоленск-Сортировочный) та автомобільних перевезень (456 км автомобільної дороги М1 "Беларусь"). З території Росії на митну територію Казахстану товари, що слідували з України, можуть бути вивезені лише через 3 контрольні пункти.

У той же час, уряд з урахуванням норм СОТ врегулював питання транзиту товарів, які переміщуються з території Російської Федерації через територію України до інших країн. Перелік відповідних пунктів пропуску визначено урядовою постановою № 20 від 20 січня 2016 року.

До Переліку включені практично всі діючі міжнародні пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією.

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі