У Китаї хочуть ввести обмеження для виробників електромобілів
У Китаї хочуть ввести обмеження для виробників електромобілів

У Китаї хочуть обмежити новим виробникам електромобілів доступ до виробничих потужностей. Причина - побоювання, що китайські виробники електромобілів почнуть розорятися.

У Піднебесній зараз зареєстровано 486 виробників електромобілів, що в 2 рази більше, ніж в 2017 році. У 2019, згідно з прогнозом, китайці куплять рекордну кількість нових електрокарів - близько 1,6 млн одиниць. Це дуже хороший попит, але ж виробників занадто багато, і їх виробничі потужності все одно не будуть завантажені повністю.

Тому експерти вважають, що багато китайських стартапів, орієнтовані на розробку і виробництво електромобілів, можуть вже незабаром збанкрутувати, «лопнути».

За останні роки дуже багато компаній зайшли на світовий ринок машин з електричною силовою установкою. З 2011 року вони в цілому заробили 18 млрд доларів. Серед найбільших - китайські компанії luding NIO, WM Motor, Xpeng Motors і Youxia Motors.

Влада Китаю хочуть регулювати ринок нових «електричних» стартапів. Яким чином? Шляхом введення певних обмежень.

Так, якщо нові компанії хочуть задіяти виробничі потужності інших підприємств, вони повинні будуть спочатку протягом трьох років інвестувати 580 млн доларів у дослідження в Китаї. Сукупні світові продажі за два роки при цьому повинні рівнятися 15 тис. машинам з електричною силовою установкою, а розмір сплаченої частини акціонерного капіталу досягати мільярдів юань.

REVIEW №88 (20.03.2025) На низьких передачах. Підсумки 2024 року
REVIEW №88 (20.03.2025)

На низьких передачах. Підсумки 2024 року

Дивитися далі