Tesla інвестує в свій перший європейський завод 4 мільярди євро
Tesla інвестує в свій перший європейський завод 4 мільярди євро

Американський виробник електромобілів Tesla Inc. планує інвестувати в свій перший європейський завод близько 4 млрд євро.
Про це повідомляють агентство dpa і газета Bild am Sonntag, передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Очікується, що після завершення першого етапу будівництва на підприємстві працюватимуть понад 3 тис. осіб. Надалі число співробітників зросте до 7-8 тис. чоловік.

Початок будівництва заводу заплановано на перший квартал 2020 року. Він буде розташований в невеликому населеному пункті Грюнхайде, приблизно в 40 км на південний схід від Берліна.

Випуск перших електромобілів, якими стануть Model Y, повинен стартувати до кінця 2021 року. Загальний обсяг виробництва складе до 150 тис. електрокарів в рік, повідомляє Deutsche Welle.

Відповідно до угоди про наміри, укладеним між Tesla та урядом федеральної землі Бранденбург, де розташований Грюнхайде, завод займе 300 га. Обидві сторони будуть намагатися "якомога швидше прийняти обов'язкові рішення" по проекту, цитує документ Bild am Sonntag. За інформацією видання, американський виробник має намір викупити ще близько 10 га у розташованого поруч центру вантажних перевезень. У разі згоди з боку уряду ФРН і Євросоюзу Tesla може розраховувати на державну підтримку в розмірі близько 300 млн євро.

Про плани побудувати під Берліном Gigafactory 4 глава Tesla Ілон Маск оголосив 12 листопада в Берліні на церемонії вручення йому премії "Золоте кермо", що присуджується тижневиками Bild am Sonntag і Auto Bild.

Свій перший завод за межами США Tesla відкрила в Китаї. В кінці жовтня компанія оголосила про те, що електромобілі Model 3, які випускаються в Шанхаї на заводі під назвою Gigafactory 3, стали доступні для попереднього замовлення. Очікується, що перша партія буде передана клієнтам на початку 2020 року.

REVIEW №76 (28.04.2020) Сучасні виклики для автопрому
REVIEW №76 (28.04.2020)

Сучасні виклики для автопрому

Дивитися далі