Створено алюмінієві батареї з подвійною ємністю
Створено алюмінієві батареї з подвійною ємністю

Виробництво акумуляторів з такого доступного матеріалу, як алюміній, дозволить знизити витрати і шкоду навколишньому середовищу, а застосовувати їх можна буде для зберігання сонячної або вітрової енергії.

На думку розробників ідеї, вчених з Технічного університету Чалмерса (Швеція) і Національного інституту хімії в Словенії, застосування батарей на основі алюмінію має ряд переваг. У них в теорії висока щільність енергії, а індустрія і для виробництва, і для утилізації дешевого матеріалу вже створена. У порівнянні з сучасними літій-іонними батареями виготовлення алюмінієвих економічно вигідніше, пише Science Daily.

«До того ж наша нова концепція має в два рази більшу енергетичну щільністю, ніж найсучасніші алюмінієві акумулятори», - заявив професор Патрік Йоханссон з факультету фізики Чалмерса.

Раніше в конструкції алюмінієвих батарей застосовували алюмінієвий анод і графітовий катод. Однак графіт не дозволяв зробити елементи з досить високим ККД. Тому вчені замінили його на органічний катод з вуглецевої молекули антрахинона. Ця молекула накопичує носії позитивного заряду, що підвищує енергетичну щільність акумулятора.

Поки комерційно доступних алюмінієвих батарей не існує, навіть досліджень на їх тему небагато. Нинішні алюмінієві акумулятори вдвічі поступаються по ємності літій-іонним. Але дослідники з Швеції і Словенії збираються подолати цей розрив. Для цього їм доведеться знайти більш ефективний електроліт і розробити інший механізм зарядки.

Однак сам алюміній в принципі краще переносить заряд, ніж літій, кожен іон «компенсується» декількома електронами. Крім того, такі батареї наносять значно менше шкоди природі.

Новий тип батарей на основі алюмінію розробили в Південній Кореї. Щільність енергії в них вища, ніж у бензинового двигуна, і вони набагато безпечніші і дешевші літій-іонних. А заряджати їх взагалі не доведеться.

REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі