Корпорація Samsung Electronics купила частку в китайського виробника електромобілів і акумуляторних батарей BYD за 3 млрд. юанів ($ 449 млн.)
В рамках укладеної угоди китайська «дочка» Samsung - Shanghai Samsung Semiconductor - придбала 52,3 млн. акцій BYD за 57,4 юаня за одиницю в ході інвестиційного раунду, що дозволив китайській компанії залучити в цілому 14,5 млрд. юанів ($ 2, 2 млрд.) від шести інвесторів, серед яких - фонди CCB Principal Asset Management, China Life AMP Asset Management, Aegon-Industrial Fund Management і Essence Fund.
Samsung купила 1,92% акцій BYD, ставши в результаті дев'ятим за величиною інвестором цього автовиробника.
Про плани Samsung вкластися в BYD з метою розширення свого бізнесу з випуску автомобільних напівпровідників корейське видання Korea Economic Daily повідомило раніше в липні. Потім Samsung підтвердила інформацію про намічену операцію, але її фінансову сторону вважала за краще не розкривати.
Компанія BYD, серед інвесторів якої є Berkshire Hathaway мільярдера Уоррена Баффета, починала як виробник акумуляторів для споживчої електроніки. Зараз вона також розвиває автомобільний бізнес, зосередившись на створенні гібридних машин і електрокарів. Отримані від інвесторів кошти BYD планує витратити на розширення виробництва батарей, а також на дослідження і розробку автомобілів на нових джерелах енергії.