Розроблена найефективніша в світі літій-сірчана батарея
Розроблена найефективніша в світі літій-сірчана батарея

Дослідники з університету Монаша в Австралії знаходяться на порозі комерційного впровадження найефективнішої в світі літій-сірчаної (Li-S) батареї. Вона зможе перевершити найкращі сучасні акумулятори в 4 рази.

Доктор Махдокхт Шаібані з Факультету Машинобудування і аерокосмічної Техніки цього університету очолював міжнародну команду дослідників. Вони розробили батарею Li-S великого об'єму, яка перевершує сучасні літій-іонні акумулятори і менше забруднює навколишнє середовище.

Розробники отримали патент на свій виробничий процес. Прототипи осередків були успішно створені в Німеччині.

Деякі найбільші в світі виробники іонних батарей в Китаї і Європі проявили інтерес до цієї розробки. Чергові тести пройдуть в Австралії на початку нинішнього року.

Розробка була названа видатним технічним досягненням австралійської промисловості. Вона може перетворити смартфони, автомобілі, комп'ютери і сонячні панелі майбутнього. Крім того, енергетика може стати більш екологічно чистою.

Дослідницька команда отримала від уряду і міжнародних партнерів більш ніж $ 2,5 млн. Ці гроші підуть на тести батарей в автомобілях і сонячних панелях.

Використовуючи ті ж матеріали, що і в звичайних літій-іонних батареях, вчені змінили дизайн катодів, виконавши їх з сірки. В результаті вони можуть витримати велике навантаження без зменшення ємності і продуктивності.

Застосовуючи унікальну архітектуру, яка вперше була задіяна при виробництві пральних порошків ще в 1970-х роках, дослідники створили зв'язок між частинками для зменшення навантажень і підвищення рівня стабільності батарей.

Крім більш високої продуктивності і зменшення забруднення ці батареї дешевше виробляти, оскільки матеріалу для них в надлишку.

REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі