Патент Tesla використовує весь парк випущених машин для навчання штучного інтелекту
Патент Tesla використовує весь парк випущених машин для навчання  штучного інтелекту

Tesla подала патентну заявку на технологію, що дозволяє використовувати весь парк вже випущених автомашин Tesla для навчання автопілоту компанії. Йдеться про інтелектуальне навчання центральної нейронної мережі - збираються кожною машиною дані, класифікуються локально, бортовим комп'ютером, і оцінюються на предмет цінності для навчання ШІ. У ЦОД Tesla передаються тільки цінні дані. Вони і використовуються для поліпшення автопілоту.

Бізнес-модель Tesla відкриває перед розробниками автопілоту широкі можливості. У той час як інші компанії використовують відносно невеликий флот автомобілів для проведення випробування і збору даних, компанія Ілона Маска оснащує всі свої електромобілі набором сенсорів для збору інформації про дорожній рух, продає їх і тестує систему безпілотного управління в «прихованому режимі».

Ці дані, отримані на прикладі реального досвіду безпілотного руху по громадським дорогам, вкрай важливі для навчання нейронних мереж. Патентна заявка, про яку стало відомо виданню Electrek, складена Андрієм Карпатах, головою підрозділу компанії.

Вона описує метод, що дозволяє класифікувати потенційні дані для тренування локально, до їх передачі. Якщо програма оцінює дані як потенційно придатні для ШІ, то дає команду передавати їх по бездротовій мережі. Потім вона використовуються для поліпшення автопілоту.

«Системи глибокого навчання, які застосовуються для автономного водіння, розробляють шляхом тренування моделей машинного навчання, - пише Карпатах. - Зазвичай продуктивність систем глибокого навчання обмежена як мінімум частково якістю тренувальних даних. У багатьох випадках значні ресурси вкладаються в збір, виправлення і анотування цих даних. Зусилля, які потрібні для створення наборів даних, часто значні. Більш того, часто складно зібрати дані для певних цілей, які потрібні для поліпшення моделі машинного навчання ».

На початку місяця стало відомо, що Tesla грунтовно переписує софт для своїх електромобілів. Нове оновлення дозволить компанії швидше випустити більше функціоналу для Autopilot, системи безпілотного управління, яке вже вміє самостійно їздити по шосе і під'їжджати до власника на парковці.

REVIEW №77 (21.07.2020) Електрокари Made in Ukraine. Міф чи реальність?
REVIEW №77 (21.07.2020)

Електрокари Made in Ukraine. Міф чи реальність?

Дивитися далі