У чотирьох великих містах світу з 2025 року пропонують відмовитися від дизельних автомобілів і пересісти на екоавто. Через 10 років в Парижі, Мехіко, Мадриді та Афінах під заборону потраплять всі дизельні автомобілі і вантажівки, всі автомобілі з традиційним видом палива опиняться поза законом в цих країнах. Правда поки немає конкретики: буде це повним або частковим обмеженням. Виступаючи на C40 Mayors Summit в Мехіко, влади цих столиць взяли в рамках C40 Cities Climate Leadership Group рішення заборонити експлуатацію автомобілів з дизельними двигунами, повідомляє Guardian.
За інформацією видання, країни пішли на цей крайній захід, щоб мінімізувати забруднення навколишнього середовища і суттєво знизити викиди газів в атмосферу. Влада країн запропонувала використовувати альтернативні види транспорту і пообіцяли підтримувати тих, хто пересяде на екологічно чисті автомобілі: електромобілі, гібридні і водневі автомобілі.
Всі чотири країни заявили, що мають намір зробити ставку і збільшити фінансування на розвиток прогулянкових зон в містах і розвивати велосипедну інфраструктуру.
А в Мехіко обіцяли далі розвивати громадський транспорт і запропонували відмовитися від комфортного особистого автомобіля заради збереження навколишнього середовища.
Мер Парижа Анн Ідальго стала ініціатором даної заборони на використання дизельних автомобілів і привела потужні аргументи зі зміни клімату у всьому світі. Вона заявила, що кліматичні потрясіння стали однією з найбільших проблем, з якими стикаються всі країни світу. Вона закликала подумати про громадян країн і їх здоров'я.
Дані аргументи підтвердили представники ООН, зазначивши, що 9 з 10 чоловік у всьому світі живуть там, де забруднення повітря навколишнього середовища перевищує межі норм безпеки Всесвітньої організації охорони здоров'я.
У свою чергу влада Німеччини і Мексики заявили, що збільшать інвестиції на розвиток громадського транспорту. Таким чином, лідери чотирьох країн закликали весь світ наслідувати їх приклад і розраховують, що до 2025 р список поповниться новими країнами.
Такі заяви мери зробили в Мехіко, де проходить зустріч лідерів світових міст.
Відзначимо, що в останні час дизельні автомобілі піддаються критиці через збитки, якої вони завдають якості повітря і здоров'ю людей. В результаті роботи дизельних двигунів виділяються зважені частинки, які проникають в легені і можуть викликати хвороби серцево-судинної системи.
При цьому поки використання дизельних авто зростає в багатьох країнах з кожним роком.
Також країни поки не внесли конкретику за своїм рішенням, як саме вони планують проводити заборону: автомобілі підлягатимуть повної заборони або їх часткове обмеження у використанні. Країна зараз планує вести опрацювання даного питання. Світові лідери нагадують, що забруднення навколишнього середовища зачіпають кожну країну і автовиробників.
У минулому році Volkswagen Group була охоплена дизельним скандалом. Влада США рік тому звинуватили автоконцерн в установці на двигуни програмного забезпечення, яке занижував показники викидів шкідливих речовин в ході тестів.
Тоді Федеральний суд в США затвердив мирову угоду Volkswagen з клієнтами і регуляторами, за яким автовиробник повинен був виплатити рекордні компенсації на суму $ 14,7 млрд за шахрайство з викидами дизельних двигунів.
Таким чином, німецький автовиробник Volkswagen більше не буде поставляти в США автомобілі з дизельним двигуном після скандалу з викидами шкідливих речовин.
Наслідки "дізельгейта" зіграли ключову роль в стратегії компанії, і до 2025 р автовиробник скоротить модельний ряд, ставка буде зроблена на електромобілі.
Відзначимо, що Німеччина однією з перших почала боротьбу з неекологічними видами транспорту. Влада Німеччини розраховують, що заборона на дизель і бензин підтримають якщо не все, то багато країн ЄС. Представники Німеччини раніше зверталися до інших країн-членів ЄС, закликаючи затвердити ідентичні закони. Передбачається, що придатним у продажу до 2030 р може залишитися тільки один транспорт, що володіє нульовим рівнем шкідливих викидів в атмосферу.