Лазерна технологія дозволить помічати перешкоди поза зоною видимості
Лазерна технологія дозволить помічати перешкоди поза зоною видимості

Команда дослідників зі Стенфордського університету розробила лазерну технологію, яка дозволяє помітити об'єкти, приховані із зони видимості. За їхніми словами, ця технологія може застосовуватися в розвитку безпілотних автомобілів, які зможуть передбачати і уникати можливі аварії до того, як потенційно небезпечний об'єкт увійде в кадр

Новий підхід заснований на вже відомих технологіях - в першу чергу, Lidar. Це методика отримання даних про віддалені предмети за допомогою обробки сигналу відбитого світла; найчастіше джерелом світла в цьому випадку виступає лазер. Також дані з Lidar використовуються для побудови моделі поверхні.

Дослідники зі Стенфорда вдосконалили цю ідею. Як вчені описали в журналі Nature, вони використовували установку, в якій лазерний і фотонний детектори розміщувалися перед стіною поряд з об'єктом і були відокремлені від нього перегородкою. Лазерні імпульси «стріляли» по стіні під кутом і відскакували на прихований об'єкт. Менша кількість світла відбивалося від прихованого об'єкта назад до стіни, де ступінь відображення аналізував потужний детектор фотонів. «Ми шукаємо другий, третій і четвертий відскоки - саме вони кодують приховані від погляду об'єкти», - наголошується в тексті. Потім програма відокремлює частинки, які відбилися від об'єкта від інших і алгоритм відновлює форму прихованого об'єкта.

Алгоритм, в кращому випадку, може відправити назад зображення менш ніж за секунду, і хоча воно не настільки чітке, як сучасна фотографія, цього достатньо для того, щоб уникати перешкод в дорозі. Зараз лазер найкраще зчитує форму об'єктів, які добре відбивають світло - наприклад, дорожніх знаків.

Дослідники також відзначають, що технологія все ще недосконала і їм потрібно подолати відразу кілька проблем. Спочатку сканування займає від хвилини до декількох годин, в той час як для використання в безпілотних автомобілях це повинно відбуватися набагато швидше. До того ж, система з помилками виявляє об'єкти, які не є високовідображаючими; вчені також сумніваються в повній ефективності лазера при використанні на відкритому повітрі при яскравому сонячному світлі.

REVIEW №88 (20.03.2025) На низьких передачах. Підсумки 2024 року
REVIEW №88 (20.03.2025)

На низьких передачах. Підсумки 2024 року

Дивитися далі