Кузов замість акумулятора: вчені придумали несподівану конструкцію електромобіля
Кузов замість акумулятора: вчені придумали несподівану конструкцію електромобіля

Електромобілі незабаром зможуть зберігати свою енергію в кузовах з вуглецевого волокна, що дозволить відмовитися від великих батарей.

Згідно з дослідженнями Технологічного університету Чалмерса в Швеції, вуглецеве волокно може працювати як електроди в літій-іонній батареї.

Фахівці протестували різні типи вуглецевих матеріалів і виявили, що вуглецеві волокна з невеликими і погано орієнтованими кристалами володіють дуже хорошими електрохімічними властивостями. При цьому жорсткі вуглецеві волокна з великими висококонцентрованими кристалами володіють, навпаки, низькими електрохімічними властивостями.

За словами професора обчислювальної механіки в Технологічному університеті Чалмерса Лейфа АВПАУ, вуглецеве волокно є вже досить затребуваним матеріалом в автомобільній промисловості, оскільки є більш жорстким, ніж сталь.

В даний час дослідницька група університету співпрацює з автомобільною і авіаційною галузями, щоб в подальшому використовувати вуглецеве волокно для різних транспортних засобів. При цьому відкриття може бути дуже корисним саме при будівництві літаків. Адже нинішні літаки занадто важкі, щоб працювати від батареї, але вуглецево-волокнисті структурні батареї можуть це змінити.

REVIEW №88 (20.03.2025) На низьких передачах. Підсумки 2024 року
REVIEW №88 (20.03.2025)

На низьких передачах. Підсумки 2024 року

Дивитися далі