Зустріч з Уповноваженим з питань підприємництва при ДФС
Зустріч з Уповноваженим з питань підприємництва при ДФС

Сьогодні, 27 серпня 2015 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь в зустрічі представників бізнес-асоціацій  з Уповноваженим з питань підприємництва при Державній фіскальній службі України Качкою Тарасом Андрійовичем.

Під час зустрічі обговорювалися проблемні питання взаємодії бізнесу з ДФС України, а також напрямки спільної роботи представників роботодавців та Уповноваженого з питань підприємництва при ДФС.

За інформацією, отриманою від пана Качки, новостворений інститут Уповноваженого з питань підприємництва при ДФС фактично є посередником між бізнесом та фіскальною службою, який представлятиме та захищатиме інтереси бізнесу, шляхом створення відкритого комунікаційного майданчика. Мета останнього – роз'яснення податкових змін, їх обговорення з підприємцями, а головне – забезпечення чесних партнерських відносин між ДФС та бізнес-спільнотою. Окремо Уповноваженим було наголошено, що він діє на громадських засадах.

Також на зустрічі були озвучені категорії питань, з якими платники податків можуть звертатись до Уповноваженого:

  • Індивідуальні скарги платників податків.
  • Системні питання, які стосуються адміністрування податків і зборів.
  • Пропозиції щодо внесення зміни до законодавства.

Планується, що  Уповноважений з питань підприємництва при ДФС  буде тісно співпрацювати  з іншими інституціями, які представляють інтереси бізнесу: офісом бізнес-омбудсмена, Торгово-промисловою палатою України, Федерацією роботодавців України, Європейською бізнес асоціацією, Американською торгівельною палатою, галузевими асоціаціями.

В ході зустрічі з Уповноваженим з питань підприємництва при ДФС представники Федерації роботодавців автомобільної галузі озвучили перелік системних проблем, вирішення яких потребує першочергової уваги. Це, наприклад, функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість,  відсутність на практиці автоматичного відшкодування ПДВ та не відшкодування ПДВ загалом, проведення незаконних позапланових перевірок щодо бюджетного відшкодування, а також переплата з авансових внесків з податку на прибуток тощо. Крім того, Федерація запропонувала шляхи для вирішення системних проблем податкової системи країни:

  1. Прийняти проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо посилення відповідальності посадових та службових осіб контролюючих органів» №1265 від 04.12.2014 р.
  2. Внести зміни до норм Кримінально-процесуального кодексу України з тим, щоб податкова міліція не мала права на етапі податкового оскарження порушувати кримінальні справи.
  3. Запровадити незалежний від Державної фіскальної служби орган, що буде розглядати скарги платників податків на акти податкової перевірки та податкових повідомлень-рішень з метою ліквідації корупційної складової в цьому питанні.
  4. Розробити та запровадити чіткий алгоритм розрахунку для визначення податкових різниць, що виникають при проведенні фінансових операцій (ст.140 ПКУ).
  5. Вжити заходів щодо виконання органами ДФС України ст. 87 Податкового кодексу України в частині використання податкового боргу для оплати поточних податкових зобов’язань платників податків.

 

Автор: Прес-служба Федерації
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряженные на восстановление
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряженные на восстановление

Смотреть далее