XXV Економічний форум або об’єднання українського бізнесу заради порятунку країни
XXV Економічний форум або об’єднання українського бізнесу заради порятунку країни

9 вересня 2015 р. в Польщі відбувся XXV Економічний форум, де український бізнес презентував пакет законодавчих ініціатив з підтримки інвестицій в Україні. На щорічній зустрічі лідерів світу політики і бізнесу Центральної та Східної Європи, український бізнес представляла Федерація роботодавців України. Інтереси автомобільної галузі на заході представляла Федерація роботодавців автомобільної галузі.

Західні лідери та експерти жваво коментували діючу інвестиційну політику України. Так, виступаючи на форумі, колишній прем'єр-міністр і міністр економіки Польщі Вальдемар Павляк зазначив, що Україна має стати виробничим центром Європи. "Для цього в України є всі шанси. Парадоксально, але навіть у такі складні часи вона проявляє успіхи у таких секторах економіки, як, наприклад, авіабудування, машинобудування, IT-технології. Якщо Україна повернеться обличчям до інвестора, то стане тією країною у світі, що буде досить динамічно розвиватися", - наголосив Вальдемар Павляк. Його колега, колишній прем'єр-міністр, міністр юстиції Польщі Влодзімеж Цімошевич натомість зауважив, що Україна асоціюється у інвесторів як достатньо корумпована країна. "Поки інвестори бачать, що боротьба із корупцією в Україні носить суто декларативний характер. Корупція - це найперший ворог інвестора в Україні. Тому, без кардинальної зміни ситуації, мало хто ризикне інвестувати", - підкреслив Влодзімеж Цімошевич.

Секретар Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Михайло Хміль акцентував на важливості підтримки інвесторів, які будуть створювати в Україні індустріальні парки. "Розвиток, який пройшли багато країн Європи і світу доводить, що функціонування індустріальних парків надзвичайно позитивно впливає на соціально-економічну ситуацію в країні, підтримує процес модернізації промисловості. Але для цього необхідна всебічна підтримка інвесторів з боку української влади, потрібні законодавчі зміни", - сказав Михайло Хміль.

Взяли участь в форумі також і відомі українські експерти, як, наприклад, ДП "Укрпромзовнішекспертиза". Його директор Володимир Власюк під час свого виступу на форумі зауважив, що Україні не вдалося створити масштабних партнерських відносин з провідними зарубіжними виробниками, за допомогою яких можна було б залучати нові технології та розвивати промисловість з високою доданою вартістю. "Тому нам так необхідні ефективно діючі інструменти інвестиційної політики, які будуть стимулювати прихід інвесторів в Україну", - резюмував Володимир Власюк.

За результатами обговорення пакету інвестиційних реформ на форумі Федерація роботодавців України ініціює публічну дискусію серед експертів, бізнесу та науковців з приводу розробленого пакету інвестиційного законодавства. Його обговорення із бізнесом на регіональному рівні проходитиме: 10 вересня у Луцьку, 15 вересня у Черкасах, 17 вересня у Харкові, 18 вересня у Сєверодонецьку, 1 жовтня у Кіровограді. 11 вересня, подібна дискусія відбудеться за участі міністра Мінекономрозвитку Айвараса Абрамовічуса, під час засідання комітету з питань економічного розвитку та підприємництва при Національній тристоронній соціально-економічній раді.

Федерація роботодавців автомобільної галузі буде інформувати Вас по результати регіональних обговорень пакету інвестиційних реформ в Україні.

 

Автор: Прес-служба Федерації
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряженные на восстановление
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряженные на восстановление

Смотреть далее