2 жовтня 2014 року відбувся Київський міжнародний економічний форум 2014 "Україна: з третього світу в перший"
2 жовтня 2014 року відбувся Київський міжнародний економічний форум 2014 "Україна: з третього світу в перший"

 

2 жовтня 2014 року відбувся Київський міжнародний економічний форум 2014 «Україна: з третього світу в перший ”, головною ідеєю якого стало знайомство з кращими досвідами інших країн та об’єднання однодумців з бізнесу, влади, громадянського суспільства та експертного середовища для пошуку реальних інструментів економічного розвитку країни, визначення пріоритетних галузей та можливих точок зростання країни.

30 авторитетних спікерів - успішних реформаторів з інших країн, бізнес-лідерів, провідних економічних експертів взяли участь в обговоренні на панелях Форуму, в тому числі Гжегож В. Колодко, Ерік Райнерт, Бернард Кейсі, Дафна Коллер, Герхард Пфайфер, Юхан Партс, Дмитро Шимків, Сергій Квіт та ін.

Представники Федерації роботодавців автомобільної галузі також взяли участь в роботі Економічного форуму в якості експертів та модераторів окремих дискусійних  панелей.

Промисловим питання була присвячена панель “Машинобудування — тягар чи крила ”, одним з головних спікерів в якій був Олег Боярин, голова Федерації роботодавців автомобільної галузі. Лейтмотивом дискусії було обговорення місця машинобудування в українській економіці та глобальних виробничих ланцюгах.

Представники промисловості спільно з науковими колами України наголосили на тому, що плани Президента та Уряду України щодо перспективного розвитку країни безперечно добрий знак, проте, як наголосив О.Боярин, абсолютно не зроміло за рахунок яких ресурсів чиновники планують вдвічі збільшити ВВП вже через 5 років, в 2020 році.
Єдина можливість для України вирватись з позиції країни третього світу — визначити промисловість пріоритетним напрямом розвитку України, долучившись до світової промислової революції. Галузі драйвери, галузі локомотиви, що могли б допомогти в цьому країні — це космічне та літакобудування і машинобудування, адже саме ці галузі забезпечують найбільшу додану вартість на території країни та зайнятість населення. Наприклад,  автомобільна галузь, створюючи одне робоче місце, ініціює створення шести робочих місць в суміжних напрямках. В розвинених країнах автопром генерує більше 10% ВВП.

Однією з цікавих та багатолюдних панелей була дискусія, присвячена ролі лідера в розбудові державі, тон якій задавали Юрій Логуш (Київська школа економіки), Юхан Партс (Премєр-міністр Естонії 2003-2005), Жанна Крючкова (засновник  JansenCapitalManagement)  та інші.

Перехід від корупційних чиновників до якісно-нових лідерів — це основне завдання держави наразі, оскільки будь-яку  стратегію чи реформу можна загубити на етапі реалізації через низький рівень професійних і моральних якостей виконавців. Саме довкола цього акценту і відбувались різні дискусії щодо заміни управлінських кадрів в держаних органах, залучення до державної служби менеджерів-бізнесменів високого рівня та, взагалі,  щодо ролі бізнесу у формуванні нової управлінської еліти.

Знаходженню успішної стратегії в глобальній конкуренції була присвячена одна з вечірніх панелей Економічного Форуму. Своїм надзвичайним досвідом ділились Герхард Пфайфер, Президень  BoshGroup  в країнах СНД, Чуа Теонг Бан, надзвичайний та повноважний Посол Малайзії в Україні та член правління монгольського дослідного центру, доктор наук Лхамсуренгін Нямтсерен. Сферу науковців представляла Лідія Шинкарук, Інститут економіки та прогнозування НАН України. Керував дискусією — Володимир Панов, член наглядової ради ПрАТ “Єврокар”, директор ТОВ “Сезпарксервіс”.

Не менш цікавими та корисними виглядали і інші дискусійні панелі Економічного форуму — Високі технології: Україна в ха     й-тек перегонах, Сільське господарство: добувна чи переробна галузь, Фінансування проектів розвитку, Освітня революція країни та бізнесу та Партнерство бізнесу та влади. Перезавантаження, в ході яких були обговорені такі важливі питання як створення сприятливого бізнес-середовища для вітчизняного малого та середнього бізнесу, створення стабільного і надійного  захисту прав власності, в т.ч. інвесторів, та безпечних умов ведення бізнесу в Україні, а також зміна державної фінансової політики, в т.ч. кредитної політики, тощо.

То ж, підсумовуючи результати проведеного Київського міжнародного економічного форуму 2014, хотілося б наголосити на основних тезах-рекомендаціях до Президента Уряду від бізнесу, громадськості  та наукових кіл:

  1. Терміново розпочинати реформи.
  2.  Сформувати перелік галузей локомотивів, що стануть основою для досягнення економічного зростання країни.
  3. Створити всі необхідні умови для залучення українським бізнесом та державою інвесторів.
  4. Створити вільні економічні зони — територіальні флагмани розвитку країни.
  5. Забезпечити постійний та відкритий діалог з бізнесом.

Федерація роботодавців автомобільної галузі вітає організацію подібних дискусійних майданчиків.

 

Источник: Прес-служба Федерації
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряженные на восстановление
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряженные на восстановление

Смотреть далее