Відбулося засідання Митного комітету ФРУ
Відбулося засідання Митного комітету ФРУ

16 січня представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у засіданні Митного комітету Федерації роботодавців України.

На засіданні обговорювалося питання можливого запровадження норми урядової постанови №878 «Про внесення змін до постанови КМУ від 25 травня 2016 p. №364». Згідно з цією нормою, починаючи з 1 лютого 2018 року усі митні декларації повинні проходити через митне «єдине вікно». Це стосується усіх напрямків переміщення вантажів – експорту, імпорту та транзиту.

Наприкінці 2017 року на засіданні Митного комітету Федерації було прийнято рішення вимагати від Уряду відтермінування цієї дати, адже державні контролюючі органи, що здійснюють, зокрема, санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний контроль, не готові до такого режиму роботи з 1 лютого.

Крім того, Федерація звернулася до голови Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної з проханням сприяти найшвидшому розгляду Комітетом і парламентом законопроекту №7010, яким на законодавчому рівні запроваджується механізм «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України.

За підсумками обговорення цього питання Митним комітетом було прийнято низку рішень для пришвидшення роботи з підготовки змін до постанови №364 та про можливі дії бізнесу у разі, якщо обов'язкове «єдине вікно» все ж таки запрацює у визначений раніше термін.

Під час засідання Митного комітету ФРУ також йшла мова про розширення можливостей для підтвердження українського походження товарів. Адже 8 листопада 2017 року Верховна Рада схвалила Закон «Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження». Конвенція встановлює ідентичні положення про походження товарів, якими торгують держави згідно із укладеними угодами про вільну торгівлю. А головне – передбачає можливість діагональної кумуляції, тобто дає можливість країнам-учасникам використовувати сировину та комплектуючі одна одної, а не тільки національні, при збереженні преференційних умов торгівлі.

Довідково: на сьогодні учасниками Конвенції є 24 Договірні сторони, 6 з яких вже мають угоди про вільну торгівлю з Україною (ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Македонія, Молдова, Грузія), з двома (Туреччиною та Ізраїлем) тривають переговори про вільну торгівлю.

 

Наступним кроком для повноцінного використання переваг Конвенції є внесення змін до відповідних чинних угод про вільну торгівлю у частині заміни протоколів правил походження товарів. Варто зазначити, що частка українського експорту до країн-учасниць конвенції Пан-Євро-Мед від загального показника становить 50%. З них 40% - експорт в країни Євросоюзу.

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі