Асамблея української сторони платформи громадянського суспільства Україна- ЄС
Асамблея української сторони платформи громадянського суспільства Україна- ЄС

19 червня 2018р. представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у засіданні Асамблеї української сторони платформи громадянського суспільства Україна- ЄС. Захід відвідали понад 130 учасників – представників громадських організацій з різних регіонів України, а також запрошених гостей - представників органів влади, інституцій і проектів ЄС в Україні.

Завданням Асамблеї була пріоритизація діяльності УС ПГС з позицій різних сторін: поточних членів, нових організацій та інституцій ЄС, які зацікавлені в активній підтримці громадянським суспільством виконання Угоди про асоціацію. Відкрив засідання Асамблеї Павло Цируль, Голова УС ПГС. 

У рамках сесії 1 «Як підвищити ефективність виконання Угоди про асоціацію: бачення різних стейкхолдерів» обговорювалось питання, як різні зацікавлені сторони (Уряд, громадські організації, профспілки, бізнес та інші) оцінюють ефективність виконання Угоди про асоціацію і які основні виклики, пріоритети та завдання вбачають для себе у цьому процесі.

Посол ЄС в Україні Х’юґ Мінґареллі відзначив, що вже чимало зусиль з боку України вкладено в процес поступової імплементації Угоди про асоціацію. Він зазначив, що Україна потребує реалізації таких кроків:

  • запровадження потужної відповідальності, що не повинна бути зосереджена на декількох особистостях; навпаки, необхідне стійке розширення мотивації профільних міністерств;
  • розвиток механізму координації, зокрема, необхідні регуляторні робочі зустрічі між ВР та урядовцями для обговоренні втілення Угоди про асоціацію;
  • запуск механізму моніторингу ситуації, гармонізація законодавства України в ряді пріоритетних секторів.
  • покращення комунікації між Україною та ЄС, при цьому вкрай важливо здійснити подолання наявного опору.

Підсумовуючи, він зазначив, що загальна мета виконання Угоди про асоціацію – це покращення життєвих стандартів кожного українця та стале економічне зростання країни.

За словами Ольги Стефанішиної, Директора Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Україна не може собі дозволити фрагментарність підходу у процесі імплементації Угоди. Урядом сформований найбільший документ – План заходів для інтеграції Угоди про асоціацію, який спонукав до створення Директоратів з питань інтеграції в пріоритетних міністерствах.

У рамках сесії обговорювались основні висновки з попереднього досвіду громадського моніторингу виконання Угоди та адвокації реформ. Крім того, предметом дискусії стали практичні аспекти організації внутрішньої роботи УС ПГС – в рамках Робочих груп, а також потреби і можливості для налагодження системного громадського контролю за виконанням Угоди і здійснення реформ, в тому числі на регіональному рівні.

Координатор РГ3 УС ПГС («Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво») Тетяна Тимошенко підкреслила, що спроможність спільнот залежить не стільки від кількості і якості членів спільноти, скільки від зв’язків між ними. Пані Тимошенко розповіла, що у 2017 р. робоча група займалася такими питаннями:

  • приєднання України до Регіональної Конвенції з пан-Євро-Середземноморських преференційних правил походження;
  • розширення економічної співпраці з ЄС, автономних торговельних преференцій на товари українських товаровиробників;
  • участь у Діалозі високого рівня Україна — ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості;
  • питання технічного регулювання;
  • розробка стратегії розвитку малого та середнього бізнесу.

У рамках сесії 2 «Українська сторона Платформи громадянського суспільства: практика роботи, досягнення, результати» координатори шести робочих груп УС ПГС коротко відзвітували про результати роботи за 2016- 2017 роки, а також окреслили завдання та очікування щодо подальшої діяльності.

 

Автор: Прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі