Експерти: нова енергія і електрокари вже змінюють екологію мегаполісів
Експерти: нова енергія і електрокари вже змінюють екологію мегаполісів

Коаліція міст C40 довела, що міняти екологічну обстановку можна локально. За кілька років представники найбільших мегаполісів не тільки домоглися зниження викидів CO2, а й створили нові робочі місця.

Учасники коаліції C40 відзвітували про перші результати зміни екологічної політики на локальному рівні. В об'єднання входять мегаполіси з усього світу, які лобіюють чисту енергетику незалежно від позиції і планів держави. На Global Climate Action Summit у Сан-Франциско представники C40 повідомили, що подолали показники шкідливих викидів вже почали знижуватися.

Після досягнення максимуму рівень забруднень знизився на 10%. Такі результати зафіксували в 27 містах, включаючи Нью-Йорк, Лондон і Рим.

При оцінці рівня викидів враховувалися багато факторів, в тому числі енергоефективність будівель, витрата палива і частка транспорту на електротязі. При цьому одноразове скорочення шкідливих речовин в повітрі не вважали подоланням піку. Переломом вважався п'ятирічний відрізок, протягом якого фіксувалася нова тенденція, відзначає Wired.

Учасники C40 особливо підкреслюють, що підтримка чистої енергетики позитивно позначилася на економіці. Середній результат зростання ВВП за рік - 3%. Крім цього, зросла цікавинками. За словами виконавчого директора коаліції Марка Воттса, для обслуговування сучасної ТЕС потрібно всього чотири людини. А на сонячній електростанції працюють десятки фахівців, які стежать за роботою системи і регулярно очищають батареї.

Найбільш вражаючих результатів домігся Лос-Анджелес. З 2013 року місто відкрив 30 тисяч нових вакансій в сфері чистої енергетики. Для порівняння - в сфері вугільної промисловості в США зайнято всього 50 тисяч чоловік.

Мегаполіс за один рік також знизив кількість викидів на 11%. Результат порівняємо з тим, як якщо б з доріг прибрали 737 тисяч автомобілів.

Як передає Guardian, інші мегаполіси вирішили послідувати цьому прикладу. Так, 12 міст, включаючи Токіо і Манчестер, пообіцяли використовувати автобуси тільки з нульовими викидами після 2025 року. Інші регіони планують в прискореному режимі запустити перехід на електромобілі.

Рекордсмен серед американських міст - Лос-Анджелес - також має намір поліпшити свої показники. До 2028 року весь транспорт в мегаполісі переведуть на електротягу. До «Партнерства заради миру по електрифікації» підключаться Tesla, BMW, Edison і інші лідери ринку, а також 30 міст. Великі замовлення, які зможе робити об'єднання, знизять ціни на електрокари.

За оцінками аналітиків, у вересні кількість електромобілів на дорогах досягне чотирьох мільйонів. З кожним роком темпи продажів електрокарів наростають, так що до березня 2019 буде встановлений черговий рекорд - 5 млн проданих EV-автомобілів.

REVIEW №87 (15.03.2024) Заряджені на відновлення
REVIEW №87 (15.03.2024)

Заряджені на відновлення

Дивитися далі