Workshop "Development of the Energy Efficiency Action Plan for the period until 2020 within the framework of the strategic task" Increasing the resource efficiency of industry "»
Workshop "Development of the Energy Efficiency Action Plan for the period until 2020 within the framework of the strategic task" Increasing the resource efficiency of industry "»

06 липня 2018 року представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у роботі семінару «Розробка Плану дій з енергоефективності на період до 2020 року в рамках виконання стратегічного завдання «Підвищення ресурсоефективності промисловості»».

У заході взяли участь представники Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Мінприроди, промислових підприємств, бізнес-об’єднань, дослідницьких та інноваційних організацій. Семінар був організований Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ GmbH). 

Рікардо Кюльхайм, Директор проекту «Консультування підприємств у сфері енергоефективності» GIZ розповів про передумови співпраці по даному проекту з Мінекономрозвитку та зазначив, що українські підприємства в проведенні енергетичного аудиту потребують широкої підтримки, а не лише фінансових стимулів.

У роботі семінару директор Департаменту промислової політики МЕРТ Олександр Черних представив проект Стратегії розвитку промислового комплексу України, одним із завдань якого є підвищення ресурсоефективності промисловості. Для реалізації зазначеної мети необхідно здійснити ряд кроків:

  • Підвищення поінформованості підприємств про існуючі ефективні технології.
  • Стимулювання інновацій по ресурсоефективних напрямках.
  • Спрощення доступу до інвестицій для впровадження ресурсозберігаючих технологій.
  • Впровадження ефективних практик управління відходами.
  • Використання принципів циркуляційної економіки.

Тамара Буренко, заступник директора Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності  зауважила, що Держенергоефективності взяв активну участь у розробці Стратегії індустріального розвитку та працює над розробкою ефективного механізму стимулювання підприємств до енергоефективності для реалізації Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року  в Україні, за яким скорочення використання енергоресурсів у промисловості має бути зменшено на 55 млн. тон в нафтовому еквіваленті.

Віталій Шаповаленко, експерт з інституційних та політичних питань в сфері енергоефективності ТОВ «iC consulenten Україна» розповів, що основною проблемою в Україні є відсутність мотивації по втіленню заходів по енергоефективності, при наявності  ресурсів для їх проведення.

Міжнародні експерти Fraunhofer Institute, який є лідером по запровадженню енергоефективності в країнах Європи,  розповіли учасникам семінару про отриманий величезний досвід в ЄС щодо впровадження механізмів стимулюючих енергоефективність на підприємствах. Кожна із країн ЄС використовує свій набір інструментарію, він не є універсальним, а враховує національні особливості країни. 

Основними інструментами для сприяння проведення енергоаудитів є фінансові, регуляторні,   інформаційні інструменти та добровільні угоди. Так, у Німеччині за період 2008-2013рр. було проведено 25 тисяч аудитів на загальну суму 125 млн.євро.

У роботі паралельних груп пройшло обговорення окремих напрямків, визначених Стратегією розвитку промислового комплексу України та проведена презентація результатів пріоритетних дій з ресурсоефективності.

 

Author: прес-служба ФРА
REVIEW №87 (15.03.2024) Charged for recovery
REVIEW №87 (15.03.2024)

Charged for recovery

See more
OFFICIAL
Draft laws in focus - 2024 Q1
Report for 2023 and Plan for 2024
List of priority draft laws