Ukrainian-EU Civil Society Platform for Speeding up European Integration Reforms
Ukrainian-EU Civil Society Platform for Speeding up European Integration Reforms

15 грудня представники Федерації роботодавців автомобільної галузі взяли участь у засіданні робочої групи Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС (ПГС) «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво».

На засіданні йшлося про важливість громадського моніторингу ситуації, що склалась навколо використання міжнародної технічної допомоги ЄС. За останні три роки Європейський Союз виділив Україні 12 млрд євро. З них – 3,4 млрд євро макрофінансової допомоги. Виникає закономірне питання: що отримав кожний громадянин України, національний виробник, підприємець, фермер в результаті цієї безпрецедентної підтримки? Адже підприємці заявляють про значне погіршення стану бізнес-клімату та низький ступень довіри до органів влади. 58% представників малих та середніх підприємств вважають державу перешкодою для здійснення підприємницької діяльності, а 28% - визначають її як ворога бізнесу. Більше 50% опитаних взагалі не бачать перспектив розвитку бізнесу, виходу на нові ринки, пояснюючи це непередбачуваністю торгівельної політики.

Відсутність ефективного кумулятивного ефекту від реалізації проекту використання міжнародної технічної допомоги ЄС вимагає детального розгляду причин. Крім того вбачається, що подібна ситуація склалася і тому, що досі не забезпечено публічності у використанні цих коштів, хоча ЕС наполягає на прозорому розподілі міжнародної технічної допомоги. Федерація роботодавців автомобільної галузі підтримала звернення про необхідність оприлюднення звіту про стан та ефективність проекту «Громадська Синергія», який спрямовано на посилення участі громадськості в реалізації евроінтеграційних реформ в Україні і бюджет якого складається переважно з внесків ЄС.

Представниками робочої групи було запропоновано низку пропозицій та рекомендацій під час планування наступних етапів реалізації цього проекту. Йдеться, зокрема, про проведення інформаційної кампанії про можливості, переваги та виклики для бізнесу в зв'язку з імплементацією Угоди, участь підприємців у програмах ЄС, спрямованих на розвиток підприємництва в Україні, створення онлайн бази експертів, а також формування відповідних консультаційних програм.

Учасниками засідання було сформовано відкрите звернення до влади, громадськості та експертів з метою об'єднання зусиль для здійснення євроінтеграційних реформ в Україні та вироблення дорожньої карти практичної імплементації Угоди від промисловців та підприємців.

 

Довідково. Платформа громадянського суспільства діє на підставі ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та є одним із офіційних органів асоціації. Завданням Платформи є забезпечення ефективної участі громадськості у виконанні Угоди про асоціацію, зокрема через громадський моніторинг імплементації її положень.

REVIEW №87 (15.03.2024) Charged for recovery
REVIEW №87 (15.03.2024)

Charged for recovery

See more
OFFICIAL
Draft laws in focus - 2024 Q1
Report for 2023 and Plan for 2024
List of priority draft laws