In the center of Tokyo, Japan's first station of robots will be built
In the center of Tokyo, Japan's first station of robots will be built

Безпілотні авто четвертого рівня автономності забиратимуть пасажирів, які приїхали на надшвидкісному «левітіруючому» потязі, і відвозити їх до центрів нічного життя міста, в готелі і бутіки.

Міністерство транспорту Японії збирається побудувати першу в країні станцію для безпілотних автомобілів в самому центрі Токіо. Станція розташується в районі Сінагава, звідки можна на потязі добратися до аеропорту Ханеда. Вона стане відправним пунктом для робомобіль, які будуть самостійно забирати пасажирів і розвозити їх по готелям, магазинах і місцевих визначних пам'ятках, пише Nikkei Asian Review.

Автостанцію для робомобіль побудують прямо над проїзною частиною, яка веде до залізничного вузла Сінагава. Саме там буде зупинятися потяг на повітряній подушці, здатний довезти пасажирів з Токіо до Нагої зі швидкістю 500 км / год. Його планують запустити в 2027 році.

Станцію спроектують спеціально для робомобіль з четвертим рівнем автономності - ті, що практично не мають потреби в участі людини.

Уряд Японії планує запустити такі авто на деякі вулиці Токіо в 2020, а вже до 2030 вони будуть їздити в 100 різних районах країни. А Сінагава стане першим тестовим майданчиком для новітніх транспортних технологій.

Згодом на автостанції з'являться і безпілотні автобуси, на яких можна буде доїхати до району Сібуя, відомого своїми бутиками. Або до центру нічного життя Токіо - кварталу Роппонгі. Можливо, на станції відкриються і комерційні підприємства.

У розробці проекту візьмуть участь залізничні компанії Keikyu і East Japan Railway, а також агентство нерухомості Seibu Properties. Остаточний план буде готовий до наступного квітня.

А ось перший комерційний сервіс безпілотних таксі вже офіційно приступив до роботи на дорогах Токіо. Робомобілі, розроблені компанією ZMP, возять пасажирів за маршрутом довжиною 5,3 км. Він починається біля залізничного вокзалу Tokyo Station і закінчується в кварталі Роппонги. Влада міста впевнена, що широке поширення безпілотні таксі отримають під час Олімпійських ігор, коли в Токіо приїдуть мільйони туристів.

 

Ще через сім років Mitsubishi Fuso випустить на дороги Японії фури четвертого рівня автономності. Це будуть машини без водіїв, здатні пересуватися по певному типу трас - в даному випадку, по шосе. Безпілотні вантажівки дозволять впоратися з величезним дефіцитом далекобійників вже в 2025 році.

REVIEW №62 (28.09.18) Made in Ukraine
REVIEW №62 (28.09.18)

Made in Ukraine

See more